$165
Genuine & Authentic Salvatore Ferragamo
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Salvatore Ferragamo
Salvatore Ferragamo is an Italian luxury goods company, with headquarters in Florence, Italy. It specializes in shoes, leather goods, Swiss-made timepieces, and ready-to-wear for men and women.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Salvatore Ferragamo |
| SKU: | 11361795 |
| MPN: | SF 2867 001 49mm |
| GTIN: | 886895465533 |
| Model: | SF 2867 |
| Frame Color: | Black |
| Color: | Black |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 49 mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Style: | EYEGLASS_FRAME |
| Department: | Women |
| Frame Material: | Acetate |
| Type: | Eyeglasses |
| Manufacturer Color: | 001 |