SALE: $125 (-58%) $297
Genuine & Authentic Steve Madden
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Steve Madden
Steve Madden is a popular footwear brand known for its trendy designs and stylish shoes. Renowned for its diverse range of footwear, including boots, heels, and sneakers, Steve Madden combines fashion with affordability. With Steve Madden, you can find the perfect pair to express your unique style and elevate any outfit, making it a favorite choice among fashion-forward individuals.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Steve Madden |
| SKU: | 11368141 |
| GTIN: | 198190882329 |
| Model: | Steve Bcozie |
| Handle/Strap Color: | Light Sand |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Light Sand |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 18.5 in |
| Size: | 18.5"W x 12.5"H x 3"D |
| Shape: | Crescent |
| Closure: | Zip |
| Handle Drop: | 18" drop shoulder strap |
| Bag Depth: | 3 in |
| Accents: | SM Logo plate; removable bag charm Fur Trims |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Women |
| Style: | Hobo Shoulerbag |
| Features: | Back wall zipper pockets |
| Finish: | Suede |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 12.5 in |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Polyester |
| Exterior Material: | Leather Suede |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Theme: | Designer |
| Strap Drop: | 18" drop shoulder strap |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Steve Madden Bcozie Hobo Bag |