SALE: $204 $219
Genuine & Authentic Salvatore Ferragamo
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Salvatore Ferragamo
Salvatore Ferragamo is an Italian luxury goods company, with headquarters in Florence, Italy. It specializes in shoes, leather goods, Swiss-made timepieces, and ready-to-wear for men and women.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Salvatore Ferragamo |
| SKU: | 11371037 |
| MPN: | SF2641 |
| Model: | SF2641 |
| Lens Color: | Clear |
| Color: | 414 |
| Frame Color: | 414 |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Frame Material: | Plastic |
| Department: | Women |
| Type: | Optical Frame |