$140
Genuine & Authentic Fendi
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Fendi
Fendi is a prestigious Italian luxury brand known for its exquisite leather goods, fashion, and accessories. Renowned for its iconic designs, Fendi combines tradition with innovation, offering a range of stylish handbags, clothing, and footwear that epitomize elegance. With Fendi, you can experience luxury and craftsmanship that enhances your individual style and makes a lasting impression.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Fendi |
| SKU: | 11373916 |
| MPN: | FENDI 738 661 |
| Model: | F738 661 |
| Color: | Satin Lavender |
| Frame Color: | satin lavender |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Socket Width: | 50 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Vertical: | 28 mm |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Silver |
| Custom Bundle: | No |
| Gender: | Women |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Rectangular |
| Frame Material: | Acetate Metal |
| Personalized: | No |
| Age Group: | Adult |
| Features: | Full Rim Rectangular |
| Manufacturer Color: | 661 |