$152
Genuine & Authentic DKNY
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT DKNY
DKNY is a renowned fashion brand known for its modern, urban style that captures the essence of New York City. Celebrated for its trendy clothing, accessories, and fragrances, DKNY offers versatile pieces that cater to a dynamic lifestyle. With DKNY, you can embrace a chic aesthetic that combines comfort and sophistication, making it a favorite choice for fashion-forward individuals.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | DKNY |
| SKU: | 11417486 |
| GTIN: | 802892118708 |
| Model: | Brayden |
| Handle/Strap Color: | Tan |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Tan/Ivory |
| Lining Color: | Interchangable - Ivory Logo / Tan |
| Bag Width: | 19 in |
| Size: | Extra Large |
| Shape: | Xl Rectangle Bucket |
| Closure: | Tote is Open Pouch is Zip |
| Occasion: | All |
| Bag Depth: | 5.5" |
| Accents: | 2 Purses in One- Different Colors and design on each side |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Pouch |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Tote |
| Features: | Reversible Clutch 2 purses in one Totally different Logo Designs on each side PLUS Detatchable Zip Pouch |
| Unit Quantity: | 2 |
| Finish: | Cross-Hatch Leather |
| Pattern: | Logo |
| Bag Height: | 12" |
| Character: | NY Theme with Staue of Liberty in The Signature Logo on Tan Side |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | PVC |
| Exterior Material: | PVC |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Theme: | Signature Designer |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Brayden |
| Manufacturer Color: | Multi/Red |
YOU MIGHT ALSO LIKE