$134
Genuine & Authentic Guess
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Guess
Guess is a renowned fashion brand known for its trendy apparel, accessories, and iconic denim. With a focus on youthful, bold designs, Guess offers a wide range of styles that reflect contemporary trends. Whether you`re dressing up for a night out or seeking casual wear, Guess provides fashionable options that help you express your individuality and stand out in any crowd.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Guess |
| SKU: | 11428707 |
| GTIN: | 190231043126 |
| Handle/Strap Color: | Beige |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Beige |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 11 in |
| Size: | Medium |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Flap Over and magnetic Snap |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear Crossbody |
| Bag Depth: | 4 in |
| Fabric Type: | Rayon |
| Accents: | Strap Accent Logo Silver Hand Bag Handles 5 Internal Pockets |
| Style Subtype: | Handbag / Crossbody |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Satchel converts to Crossbody |
| Features: | Adjustable Strap Audio Pocket Convertible Cross-Body Strap Inner Dividers Mobile Phone Pocket Organizer Packable Stain-Resistant Water Resistant Zip-Around convertable crossbody to shoulder length strap lightweight |
| Finish: | Shiny Logo Embossed Leather |
| Pattern: | Logo |
| Character: | designer Guess designer |
| Bag Height: | 8 in |
| Handle Style: | Crossbody Strap and Handbag Handles |
| Lining Material: | Leather Fabric |
| Exterior Material: | Leather vegan leather Patent Leather Signature Logo Embossed |
| Hardware Material: | Silver |
| Strap Drop: | 21.5" |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Guess convertible Bags |