SALE: $226 (-57%) $520
Genuine & Authentic Versace
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Versace
Versace is a luxurious Italian fashion brand renowned for its bold colors, intricate designs, and iconic motifs. Known for glamorous clothing, accessories, and fragrances, Versace embodies a fearless and extravagant lifestyle. With Versace, you can make a powerful fashion statement that reflects opulence and modern elegance, appealing to those who seek to stand out with confidence and style.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Versace |
| SKU: | 11581116 |
| MPN: | VE3369-777-51 |
| GTIN: | 8056262221389 |
| Frame Color: | tortoise |
| Color: | tortoise |
| Lens Socket Width: | 51mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Bridge Width: | 17mm |
| Temple Size: | 140mm |
| Lense Size: | 51mm |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Acetate |
| Theme: | Designer |
| Character: | Vision |
| Country of Origin: | Unknown |
| Personalized: | No |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Gender: | Women |
| Age Group: | Women |
| Style Number: | VE3369-777-51 |
| Age: | Adult |