$239
Genuine & Authentic Tory Burch
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 11587487 |
| GTIN: | 197865369462 |
| Model: | Tory Summit |
| Handle/Strap Color: | Summit |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Summit |
| Lining Color: | Summit |
| Bag Width: | 17 in |
| Size: | Large |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Formal Travel Workwear |
| Bag Depth: | 6.3" (16cm) |
| Accents: | Logo |
| Department: | Women |
| Style: | Tote |
| Features: | Inner Pockets Lightweight logo Pockets |
| Finish: | Nylon |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 13 in |
| Character: | Tori |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | 100% recycled polyester Nylon |
| Exterior Material: | 100% recycled polyester; leather trim Nylon |
| Hardware Material: | Silver |
| Theme: | City Designer Classic |
| Country of Origin: | Cambodia |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Tory Burch Ella |