$478
Genuine & Authentic Tory Burch
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 11592675 |
| Model: | Tory Emerson |
| Handle/Strap Color: | Multicolor |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Chalky White |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 5 in |
| Size: | Mini |
| Shape: | Cylinder |
| Closure: | Drawstring |
| Bag Depth: | 4 in |
| Fabric Type: | Leather Woven |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Pattern: | Floral |
| Character: | Tori |
| Bag Height: | 7 in |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Leather |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Theme: | Designer |
| Handle/Strap Material: | Fabric |
| Product Line: | Tory Burch Emerson |