$135
Genuine & Authentic Steve Madden
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Steve Madden
Steve Madden is a popular footwear brand known for its trendy designs and stylish shoes. Renowned for its diverse range of footwear, including boots, heels, and sneakers, Steve Madden combines fashion with affordability. With Steve Madden, you can find the perfect pair to express your unique style and elevate any outfit, making it a favorite choice among fashion-forward individuals.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Steve Madden |
| SKU: | 11601397 |
| MPN: | 2500 |
| Model: | dt519010 |
| Handle/Strap Color: | Pink |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | PINK-Green |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | 9 in |
| Size: | Small |
| Country of Origin: | Afghanistan |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Casual |
| Handle Drop: | adjustable |
| Bag Depth: | 6 in |
| Fabric Type: | Rayon |
| Accents: | Applique |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Women |
| Unit Type: | oz |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Adjustable Strap Cross-Body Strap |
| Unit Quantity: | 1 |
| Finish: | Brushed |
| Pattern: | Floral |
| Character: | Andrea |
| Bag Height: | 6 in |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Canvas |
| Exterior Material: | Acrylic |
| Hardware Material: | Stainless Steel |
| Theme: | Butterfly |
| Strap Drop: | adjustable |
| Handle/Strap Material: | Acrylic |
| Product Line: | steve madden |