SALE: $121 (-66%) $360
Genuine & Authentic Moschino
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Moschino
Moschino is a high-end luxury Italian fashion brand well-known for being wonderfully colorful, eccentric, and often made with unusual materials.
Since its inception the brand has been noted for its irreverence and eccentricity.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Moschino |
| SKU: | 11604160 |
| MPN: | MOS164S-6HT-60 |
| GTIN: | 716736990798 |
| Model: | MOS164S-6HT-60 |
| Frame Color: | white |
| Lens Color: | grey |
| Temple Length: | 130mm |
| Lens Size: | 60mm |
| Type: | Sunglasses |
| Department: | Men |
| Style: | Oval |
| Theme: | Designer |
| Lens Technology: | 100% UV Protection |
| Frame Material: | Plastic |
| UV Protection: | 100% UV Protection |
| Personalized: | No |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Protection: | 100% UV Protection |
| Gender: | Men |
| Style Number: | MOS164S-6HT-60 |
| Style Name: | Oval |
| Temple: | 130mm |
| AGE: | Adult |