SALE: $91 (-67%) $273
Genuine & Authentic Tommy Hilfiger
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tommy Hilfiger
Tommy Hilfiger is a global lifestyle brand known for its classic American style with a modern twist. Offering a wide range of clothing, accessories, and footwear, Tommy Hilfiger combines preppy influences with contemporary designs. Tommy Hilfiger continues to be a leader in fashion, representing timeless elegance and casual sophistication.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tommy Hilfiger |
| SKU: | 11620430 |
| MPN: | TH1909-807-56 |
| GTIN: | 716736689197 |
| Frame Color: | black |
| Color: | black |
| Lens Socket Width: | 56mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Bridge Width: | 15mm |
| Temple Size: | 140mm |
| Lense Size: | 56mm |
| Department: | Men |
| Type: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Plastic |
| Theme: | Designer |
| Character: | Vision |
| Personalized: | No |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Gender: | Men |
| Age Group: | Men |
| Style Number: | TH1909-807-56 |
| Age: | Adult |