$128
Genuine & Authentic Juicy Couture
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Juicy Couture
Juicy Couture is a playful luxury fashion brand known for its iconic velour tracksuits and vibrant designs that embody a fun and glamorous California lifestyle. Offering a wide range of apparel, accessories, and fragrances, Juicy Couture combines casual elegance with a bold, youthful spirit, making it a favorite choice for those who seek stylish and comfortable pieces with a touch of luxury.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Juicy Couture |
| SKU: | 11620627 |
| GTIN: | 885919742506 |
| Model: | Denim Heritage Satchel |
| Color: | white |
| Handle/Strap Color: | white |
| Hardware Color: | gold |
| Lining Color: | black |
| Bag Width: | 11in |
| Size: | medium |
| Accents: | logo; zipper |
| Bag Depth: | 4 in |
| Bag Height: | 8in |
| Closure: | zip |
| Country of Origin: | cambodia |
| Department: | women |
| Exterior Material: | vegan leather |
| Features: | inner pocket; lined adjustable strap |
| Finish: | smooth |
| Garment Care: | spot clean |
| Handle/Strap Material: | vegan leather |
| Lining Material: | fabric |
| Occasion: | casual business travel party/cocktail |
| Pattern: | heritage logo |
| Strap Drop: | 21 in |
| Theme: | Juicy Couture Heritage Satchel Heritage Satchel Juicy Couture Satchel Denim Heritage Satchel Denim White Satchel Juicy Couture Denim White Blue Denim Satchel White Vegan Leather Vegan Leather Satchel Medium Crossbody Juicy Couture Crossbody Denim Crossbody Bag Leather Trim Gold Hardware Juicy Y2K Bag Juicy Couture Handbag Designer Satchel Denim Purse White Accents Bag Adjustable Strap Satchel Zip Closure Bag Juicy Couture Denim Heritage Denim Blue White Satchel Eco Friendly Bag Vegan Bag Juicy Couture Medium Statement Bag Casual Luxury Juicy Couture Shoulder Bag |
| Type: | satchel |