$168
Genuine & Authentic Burberry
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Burberry
Burberry is a prestigious British luxury brand known for its iconic trench coats and distinctive tartan pattern. With a rich heritage in fashion, Burberry offers a wide range of clothing, accessories, and fragrances that embody sophistication and timeless style. Whether you`re seeking classic outerwear or contemporary designs, Burberry delivers quality and elegance that elevate any wardrobe.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Burberry |
| SKU: | 11624722 |
| MPN: | B2384 4091 |
| Frame Color: | Gray |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Frame Width: | 141 mm |
| Lens Socket Width: | 55 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | Unisex Adults |
| Features: | Full Rim Rectangular Square |
| Frame Material: | Acetate Metal |
| Pattern: | Solid |
| Personalized: | No |
| Style: | Square |
| Theme: | 90s Modern |
| Type: | Eyeglasses |
| Vertical: | 38 mm |