$165
Genuine & Authentic Seiko
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Seiko
Seiko is a distinguished watch brand known for its precision engineering and timeless design. With a rich history in horology, Seiko offers a wide range of watches from elegant dress pieces to advanced sports models. Seiko’s commitment to innovation and quality craftsmanship ensures reliability and style, making it a trusted choice for watch enthusiasts around the world.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Seiko |
| SKU: | 11628270 |
| GTIN: | 4954628238825 |
| Lug Width: | 14 mm |
| Case Size: | 30 mm |
| Water Resistance: | 50 m (5 ATM) |
| Warranty: | Non-factory warranty seller warranty only. |
| Movement: | Quartz Battery |
| Department: | Women`s |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Watch Shape: | Round |
| Features: | Water Resistant |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Display: | Analog hands |
| Country of Origin: | Japan |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Seiko Automatic White Dial Two-tone Ladies Watch SNKE04 - White, Dial: White, Band: Silver, Gold
Seiko 50th Anniversary Special Edition Ladies Watch SXDH04 - Dial: Gold, Band: Silver, Bezel: Gold
Seiko Brown Dial Quartz Analog Ladies Watch SFQ825P1 Stainless Steel - Dial: Brown, Band: Silver, Bezel: Silver
Seiko Essential Silver Dial Two-tone Stainless Steel Quartz Ladies Watch SUR793 - Dial: Silver, Band: Gold, Silver