$1728
Genuine & Authentic Versace
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Versace
Versace is a luxurious Italian fashion brand renowned for its bold colors, intricate designs, and iconic motifs. Known for glamorous clothing, accessories, and fragrances, Versace embodies a fearless and extravagant lifestyle. With Versace, you can make a powerful fashion statement that reflects opulence and modern elegance, appealing to those who seek to stand out with confidence and style.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Versace |
| SKU: | 11630699 |
| MPN: | VEHFA0325-STSTL-OS |
| GTIN: | 198218606685 |
| Model: | Versace | Eon |
| Dial Color: | Silver |
| Band Color: | Silver |
| Bezel Color: | Silver |
| Case Size: | 33.6 mm |
| Band Width: | 5 mm |
| Lug Width: | 5 |
| Department: | Women |
| Type: | Watches |
| Reference Number: | VEHFA0325-STSTL-OS |
| Style: | Classic Casual Formal Luxury Sport |
| Features: | Swiss Made |
| Movement: | 2 Hand Quartz |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Display: | Analog |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Water Resistance: | 30 m (3 ATM) |
| Year Manufactured: | 2025 |
| With Papers: | Yes |
| Indices: | Dot Indexes |
| Watch Shape: | Round |
| Band/Strap: | Bracelet |
| Number of Jewels: | 0 |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Theme: | Classic |
| With Manual/Booklet: | Yes |
| Case Thickness: | 8.5 mm |
| Closure: | Jewelry Clasp |
| Unit Quantity: | 1 |