SALE: $228 (-63%) $620
Genuine & Authentic Tom Ford
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tom Ford
Tom Ford is a prestigious luxury brand known for its innovative designs and timeless elegance. Recognized for its high-quality fashion, accessories, and fragrances, Tom Ford offers a range of products that embody sophistication and style. With Tom Ford, you can elevate your wardrobe with bold pieces that reflect modern glamour and exceptional craftsmanship.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tom Ford |
| SKU: | 11630882 |
| MPN: | TF5667B-005-55 |
| GTIN: | 889214138088 |
| Frame Color: | black |
| Color: | black |
| Lens Socket Width: | 55mm |
| Temple Length: | 135mm |
| Bridge Width: | 15mm |
| Temple Size: | 135mm |
| Lense Size: | 55mm |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Metal |
| Theme: | Designer |
| Character: | Vision |
| Country of Origin: | Italy |
| Personalized: | No |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Gender: | Women |
| Age Group: | Women |
| Style Number: | TF5667B-005-55 |
| Age: | Adult |