$140
Genuine & Authentic Tory Burch
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 11634836 |
| MPN: | TY4008U 1519 |
| Model: | TY4008U 1519 |
| Frame Color: | Dark Tortoise |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Pattern: | Solid |
| Type: | Eyeglasses |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Cat Eye |
| Frame Material: | Acetate |
| Personalized: | No |
| Theme: | Designer |
| Features: | Cat Eye Full Rim |
| Unit Quantity: | 1 |
| Country of Origin: | Unknown |
| Product Line: | TY4008U 1519 |
| Manufacturer Color: | Dark Tortoise |