$278
Genuine & Authentic Tom Ford
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tom Ford
Tom Ford is a prestigious luxury brand known for its innovative designs and timeless elegance. Recognized for its high-quality fashion, accessories, and fragrances, Tom Ford offers a range of products that embody sophistication and style. With Tom Ford, you can elevate your wardrobe with bold pieces that reflect modern glamour and exceptional craftsmanship.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tom Ford |
| SKU: | 11639702 |
| GTIN: | 8053672422733 |
| Model: | Tom Ford |
| Frame Color: | Brown |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 56 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Vertical: | 43 mm |
| Pattern: | Ombré |
| Character: | Tom |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Oversize |
| Frame Material: | Plastic |
| Age Group: | Adult |
| Personalized: | No |
| Theme: | Designer |
| Features: | Cat Eye Full Rim |