$326
Genuine & Authentic Tom Ford
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tom Ford
Tom Ford is a prestigious luxury brand known for its innovative designs and timeless elegance. Recognized for its high-quality fashion, accessories, and fragrances, Tom Ford offers a range of products that embody sophistication and style. With Tom Ford, you can elevate your wardrobe with bold pieces that reflect modern glamour and exceptional craftsmanship.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tom Ford |
| SKU: | 11641241 |
| MPN: | FT 5974 020 |
| GTIN: | 889214522269 |
| Model: | FT 5974 B 020 |
| Frame Color: | Gray |
| Frame Width: | 50mm |
| Bridge Width: | 23 mm |
| Lens Socket Width: | 50 mm |
| Temple Length: | 145mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Pattern: | Solid |
| Department: | Men |
| Type: | Eyeglasses |
| Age Group: | Adult |
| Frame Material: | Plastic Acetate Metal |
| Style: | Full Rim |
| Theme: | Designer Shiny |
| Features: | Full Rim |