SALE: $478 (-26%) $650
Genuine & Authentic Tom Ford
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tom Ford
Tom Ford is a prestigious luxury brand known for its innovative designs and timeless elegance. Recognized for its high-quality fashion, accessories, and fragrances, Tom Ford offers a range of products that embody sophistication and style. With Tom Ford, you can elevate your wardrobe with bold pieces that reflect modern glamour and exceptional craftsmanship.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tom Ford |
| SKU: | 11645692 |
| MPN: | TF1026-N |
| GTIN: | 889214403421 |
| Model: | Bruce |
| Frame Color: | Black |
| Lens Color: | Gray |
| Temple Length: | 145 mm |
| Bridge Size: | 12 mm |
| Lens Socket Width: | 61 mm |
| Department: | Men |
| Lens Technology: | Polarized |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Plastic |
| Country of Origin: | Italy |