$228
Genuine & Authentic Tom Ford
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tom Ford
Tom Ford is a prestigious luxury brand known for its innovative designs and timeless elegance. Recognized for its high-quality fashion, accessories, and fragrances, Tom Ford offers a range of products that embody sophistication and style. With Tom Ford, you can elevate your wardrobe with bold pieces that reflect modern glamour and exceptional craftsmanship.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tom Ford |
| SKU: | 11645968 |
| MPN: | FT5826-B-048 |
| GTIN: | 889214337320 |
| Model: | FT5826-B-048 |
| Frame Color: | shiny dark brown |
| Bridge Width: | 16mm |
| Lens Socket Width: | 55mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Frame Width: | 55mm |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Features: | Eyeglasses |
| Frame Material: | acetate |
| Style: | Eyeglasses |
| Theme: | Designer |
| Country of Origin: | Italy |
| Personalized: | No |
| Unit Type: | oz |