$228
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 11734959 |
| MPN: | 803207 |
| GTIN: | 888392603470 |
| Model: | Hex Jector OX8032 |
| Frame Color: | Dark Matte Silver/Blue Colorshift |
| Lens Color: | Clear |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Lens Width: | 55 mm |
| Temple Length: | 141 mm |
| Vertical: | 36 mm |
| Department: | Men |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Rectangle |
| Frame Material: | O_matter |
| Country of Origin: | Thailand |
| Lenses: | Demo with Print |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Oakley Hex Jector Eyeglasses OX8032-0557 57-17 141 Satin Black Camo Frames - Frame: Satin Black & Camo
Oakley Unisex Hex Jector 0OX8032 Frames - Satin Grey Smoke - Satin Grey Smoke/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley - Hex Jector OX8032 0457 Black Ink 57-17-141 Rectangle Eyeglasses - Frame: Black
Oakley Hex Jector (a) OX8174-0254 Hex Jector A OX8174-0254 Stain Grey Smoke / Clear Lens 54mm - Frame: Stain Grey Smoke