$164
Genuine & Authentic Emporio Armani
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Emporio Armani
Emporio Armani is a renowned Italian fashion brand celebrated for its stylish and modern designs. Known for offering a wide range of luxury clothing, accessories, and fragrances, Emporio Armani embodies contemporary elegance and sophistication. With Emporio Armani, you can enhance your wardrobe with pieces that reflect both quality craftsmanship and cutting-edge style, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Emporio Armani |
| SKU: | 11749754 |
| MPN: | EA3132 5017 |
| Model: | Emporio Armani EA 3132 5017 |
| Frame Color: | Black |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Frame Width: | 140 mm |
| Lens Width: | 52mm |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Acetate Plastic |
| Vertical: | 42 mm |
| Features: | Cat Eye Full Rim Square |
| Theme: | Designer Modern |
| Bundle Listing: | No |
| Age Group: | Adult |
| Manufacturer Color: | 5017 |