$215
Genuine & Authentic Marc By Marc Jacobs
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Marc By Marc Jacobs
MARC BY MARC JACOBS is a vibrant fashion brand known for its playful designs and youthful spirit. Renowned for offering stylish clothing, bags, and accessories, MARC BY MARC JACOBS provides accessible luxury with a trendy flair. With MARC BY MARC JACOBS, you can express your individuality through unique pieces that add a fun touch to any wardrobe.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Marc By Marc Jacobs |
| SKU: | 11751304 |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | 6.69" |
| Size: | Micro |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zip |
| Bag Depth: | 2" |
| Accents: | Lock shaped Charm |
| Accessories: | Bag Charm Lock |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Adjustable Strap Cross-Body Strap |
| Finish: | Croc |
| Pattern: | Crocodile Leather |
| Bag Height: | 8.5" |
| Character: | Marc Jacobs |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Leather |
| Exterior Material: | Crocodile Leather |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Theme: | Designer |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Country of Origin: | Italy |
| Product Line: | Marc Jacobs Micro Tote |