$1232
Genuine & Authentic Cartier
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Cartier
Cartier, whose name is synonymous with open-mindedness and curiosity, sees beauty in everything. Creativity, freedom, sharing and excellence are all central to its values. This vision enables a creative territory that is shaped around a unique style. From jewelry and fine jewelry to watchmaking and perfumes: Cartier’s creations symbolize the fusion of exceptional savoir-faire and timelessness.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Cartier |
| SKU: | 11753477 |
| MPN: | CT0370o-002 |
| GTIN: | 843023159429 |
| Model: | CT0370o-002 |
| Frame Color: | Silver Silver |
| Bridge Width: | 16mm |
| Lens Socket Width: | 57mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Frame Width: | 57mm |
| Department: | WOMAN |
| Type: | Eyeglasses |
| Features: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Metal |
| Style: | Eyeglasses |
| Theme: | Designer |
| Country of Origin: | Francia |
| Personalized: | No |
| Unit Type: | oz |