$250
Genuine & Authentic Coach
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 11753960 |
| MPN: | CCZ48 |
| GTIN: | 198685105124 |
| Model: | Coach Nolita |
| Handle/Strap Color: | Red |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | True Red |
| Lining Color: | Red |
| Bag Width: | Length 7.5" |
| Size: | Small |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Handle Drop: | Handle with 6.25" drop. |
| Bag Depth: | Depth 2.0" |
| Fabric Type: | Rayon |
| Accents: | Zipper |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Wristlet or Clutch |
| Features: | Credit Card |
| Unit Quantity: | 1 |
| Finish: | Signature denim vachetta leather and smooth leather |
| Pattern: | Logo |
| Character: | Coach-Nolita 19 In Signature Denim |
| Bag Height: | Height 4.5" |
| Handle Style: | Wrist Strap |
| Lining Material: | Fabric Denim |
| Exterior Material: | Signature denim vachetta leather and smooth leather |
| Hardware Material: | Silver |
| Theme: | Designer |
| Strap Drop: | Handle with 6.25" drop. |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Country of Origin: | Vietnam |
| Product Line: | Coach |
YOU MIGHT ALSO LIKE