$278
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 11757661 |
| MPN: | 819101 |
| GTIN: | 888392662378 |
| Model: | Enigma Mass |
| Frame Color: | Satin Black |
| Lens Color: | Clear |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Lens Width: | 55 mm |
| Temple Length: | 141 mm |
| Vertical: | 43 mm |
| Department: | Unisex Adults |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Square |
| Frame Material: | O_matter |
| Lenses: | Demo with Print |