$951
Genuine & Authentic MCM
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT MCM
With its global creative hub based in Berlin, MCM is a globally diverse, multicultural brand, steeped in rich heritage.
Celebrated by cultural icons, established and rising creative forces, athletes, and musicians, MCM continues to inspire and lead through its cutting-edge innovations and expert craftsmanship.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | MCM |
| SKU: | 11778894 |
| Model: | Mode Mena |
| Exterior Color: | Cognac |
| Bag Width: | 8.5 in |
| Size: | Small |
| Country of Origin: | Italy |
| Shape: | Saddle |
| Bag Height: | 7.5 in |
| Closure: | Push Lock |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Suede |
| Bag Depth: | 3 in |
| Exterior Material: | Leather |
| Department: | Woman |
| Hardware Material: | Gold |
| Style: | Shoulder Bag |
| Strap Drop: | 18" |
| Features: | Adjustable Strap |
| Product Line: | Mode Mena |