$234
Genuine & Authentic Porsche
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Porsche
Porsche is a prestigious automotive brand known for its high-performance sports cars and luxury vehicles. Renowned for its innovative engineering and iconic design, Porsche delivers thrilling driving experiences that embody precision and style. With Porsche, you can enjoy a blend of performance and luxury, making it a top choice for automotive enthusiasts around the world.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Porsche |
| SKU: | 11781743 |
| MPN: | P8747-56B |
| GTIN: | 4044709522230 |
| Frame Color: | Grey |
| Other Frame Color: | Dark Grey Black |
| Lens Color: | No Color |
| Other Lens Color: | Demo Lens |
| Lens Width: | 56 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Arm Length: | 145 mm |
| Style: | Square |
| Department: | Men`s |
| Type: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Metal and Plastic |
| Frame Shape: | Square |
| Country of Origin: | Made in Japan |