$978
Genuine & Authentic Moschino
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Moschino
Moschino is a high-end luxury Italian fashion brand well-known for being wonderfully colorful, eccentric, and often made with unusual materials.
Since its inception the brand has been noted for its irreverence and eccentricity.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Moschino |
| SKU: | 11874907 |
| Handle/Strap Color: | Silver |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | 13" |
| Size: | Medium |
| Closure: | Kiss Lock |
| Occasion: | Casual |
| Bag Depth: | 1.5" |
| Accents: | Logo |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Original Dust Bag |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Removable Straps Adjustable Strap |
| Pattern: | Shiny |
| Bag Height: | 6.2" |
| Character: | Bat |
| Lining Material: | Satin Silk |
| Exterior Material: | 60% POLYURETHANE 20% POLYESTER 20% COTTON |
| Hardware Material: | Metal |
| Theme: | Halloween |
| Country of Origin: | Italy |
| Product Line: | SS20 |