$102
Genuine & Authentic Nautica
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Nautica
Nautica is a leading lifestyle brand that captures the essence of the sea, offering a wide range of stylish and versatile clothing and accessories for both men and women. With a focus on quality and timeless nautical themes, Nautica brings a refreshing approach to casual wear, celebrating an active and adventurous lifestyle.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Nautica |
| SKU: | 11885895 |
| GTIN: | 688940230413 |
| Model: | N7092 020 |
| Frame Color: | Satin Taupe |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Type: | Eyeglasses |
| Vertical: | 28 mm |
| Department: | Unisex Adults |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Metal |