SALE: $119 (-47%) $225
Genuine & Authentic MCM
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT MCM
With its global creative hub based in Berlin, MCM is a globally diverse, multicultural brand, steeped in rich heritage.
Celebrated by cultural icons, established and rising creative forces, athletes, and musicians, MCM continues to inspire and lead through its cutting-edge innovations and expert craftsmanship.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | MCM |
| SKU: | 11893129 |
| MPN: | MCM2130A52724 |
| GTIN: | 886895428149 |
| Model: | MCM2130A |
| Frame Color: | Gold/Dark Havana |
| Lens Color: | Clear |
| Bridge Width: | 19 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Age Group: | Adult |
| Character: | MCM |
| Department: | Women |
| Features: | Demo-Plastic |
| Frame Material: | Metal |
| Hinge Type: | Barrel |
| Lens Material: | Demo-Plastic |
| MSRP: | $225 |
| Style: | Geometric |
| Theme: | Designer |
| Type: | Geometric |
| Vertical: | 36 mm |