$368
Genuine & Authentic Gucci
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Gucci
Gucci is a prestigious luxury brand known for its bold designs and impeccable craftsmanship. Renowned for its iconic handbags, shoes, and clothing, Gucci embodies a unique blend of tradition and modernity. With Gucci, you can enjoy high-fashion pieces that make a statement and reflect your personal style, making it a favorite choice among fashion lovers worldwide.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Gucci |
| SKU: | 11893896 |
| MPN: | GG0634O 003 |
| GTIN: | 889652278575 |
| Model: | GG0634O 003 |
| Lens Color: | Demo |
| Frame Color: | Brown |
| Bridge Width: | 14 mm |
| Lens Socket Width: | 55 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Lens Size: | 55 mm |
| Department: | Women`s |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Cat Eye |
| Theme: | Designer |
| Frame Material: | Acetate |
| Features: | Full Rim |
| Country of Origin: | Italy |