$628
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 11927159 |
| GTIN: | 196163295589 |
| Model: | michael kors mimi |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Gold toned |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | 10.5 in |
| Size: | Medium |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Occasion: | Business Casual |
| Bag Depth: | 4 in |
| Personalize: | No |
| Department: | Women |
| Style: | Shoulder Bag |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | MK Logo |
| Bag Height: | 7 in |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Strap Drop: | 21`` |
| Theme: | Designer Logo |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Michael Kors |