$140
Genuine & Authentic Guess
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Guess
Guess is a renowned fashion brand known for its trendy apparel, accessories, and iconic denim. With a focus on youthful, bold designs, Guess offers a wide range of styles that reflect contemporary trends. Whether you`re dressing up for a night out or seeking casual wear, Guess provides fashionable options that help you express your individuality and stand out in any crowd.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Guess |
| SKU: | 11934590 |
| MPN: | GU50005 |
| Model: | GU50005 |
| Frame Color: | Silver |
| Frame Width: | 141 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Socket Width: | 56 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Vertical: | 33 mm |
| Department: | Men |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Rectangle |
| Theme: | Designer |
| Frame Material: | Stainless Steel |
| Height: | 35 mm |
| Features: | Half Rim |