$344
Genuine & Authentic Valentino
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Valentino
Valentino is a renowned luxury fashion brand celebrated for its exquisite craftsmanship and timeless elegance. Known for its iconic red dresses and sophisticated accessories, Valentino embodies a perfect blend of modern style and classic allure. With Valentino, you can indulge in high-end fashion that elevates your wardrobe and makes a lasting impression on any occasion.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Valentino |
| SKU: | 11936356 |
| MPN: | V-SOUL-II-VLS-128C |
| Frame Color: | ROUGE / GOLD |
| Lens Color: | GREY GRADIENT |
| Lens Socket Width: | 56 mm |
| Bridge Width: | 19 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Department: | Unisex |
| Type: | Women`s Sunglasses |
| Style: | V - SOUL - II |
| Lens Material: | Plastic |
| Lens Technology: | Anti-Reflective |
| Theme: | Fashion |
| UV Protection: | UV400 |