$319
Genuine & Authentic Philipp Plein
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Philipp Plein
PHILIPP PLEIN’s clothing is for trendy people who shape their own style and experiment with looks. PHILIPP PLEIN is unconventional and provocative. It is a mixture of styles, focused on the latest fashion trends, design and architecture.
The ability to choose the most interesting aspects of the surrounding world is expressed and tailored in PHILIPP PLEIN collections.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Philipp Plein |
| SKU: | 11937046 |
| MPN: | VPP 112M 0700 |
| GTIN: | 190605471784 |
| Frame Color: | Black |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | Unisex Adults |
| Frame Material: | Acetate |
| Style: | Square |
| Type: | Eyeglasses |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Philipp Plein VPP113M 0Z21 Marbled Black Eyeglasses - Frame: Marbled Black, Lens: Clear Demo Lenses, code: 0Z21
Philipp Plein Demo Geometric Men`s Eyeglasses VPP020M 0S30 VPP020M 0S30 - Multi, Frame: Multi
Philipp Plein VPP081 0Z21 Eyeglasses Marbled Black Frame 55mm - Frame: Marble Black
Philipp Plein VPP042W 0722 Brown 54mm Eyeglasses - Frame: Brown, Lens: Clear Demo Lenses, Code: 0722
Philipp Plein VPP192 0779 Eyeglasses Women`s Shiny Yellow/havana Full Rim 55mm - Frame: Brown