$118
Genuine & Authentic Tommy Hilfiger
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tommy Hilfiger
Tommy Hilfiger is a global lifestyle brand known for its classic American style with a modern twist. Offering a wide range of clothing, accessories, and footwear, Tommy Hilfiger combines preppy influences with contemporary designs. Tommy Hilfiger continues to be a leader in fashion, representing timeless elegance and casual sophistication.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tommy Hilfiger |
| SKU: | 11939318 |
| GTIN: | 716736414171 |
| Frame Color: | Havana |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Socket Width: | 56 mm |
| Temple Length: | 150 mm |
| Department: | Men |
| Frame Material: | Acetate |
| Style: | Square |
| Type: | Eyeglasses |