$285
Genuine & Authentic Tory Burch
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 11942595 |
| Model: | Tory Ella |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 17 in |
| Size: | Large |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Magnetic |
| Handle Drop: | 8.4 in |
| Bag Depth: | 10 |
| Accents: | Strap Accent |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Tote |
| Finish: | Pebbled |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 13 in |
| Handle Style: | Double Handles |
| Exterior Material: | Leather Nylon |
| Theme: | Designer |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Tory Burch Ella |