$624
Genuine & Authentic Swatch
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Swatch
Swatch is a playful watch brand known for its vibrant designs and innovative styles. Offering a wide range of colorful timepieces, Swatch combines fashion with functionality, appealing to all ages. With Swatch, you can express your unique personality and stay on time with bold, creative designs that elevate any outfit.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Swatch |
| SKU: | 11942704 |
| MPN: | GT102 |
| Model: | Beige Arabic - GT104 |
| Band Color: | Beige |
| Dial Color: | White |
| Lug Width: | 39.20 mm |
| Case Size: | 34 mm |
| Year Manufactured: | 1984 |
| Band/Strap: | Two-Piece Strap |
| Vintage: | Yes |
| Case Thickness: | 8.75 mm |
| Department: | Men`s |
| Caseback: | Solid |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Casual |
| Features: | 12-Hour Dial Seconds Hand |
| Case Material: | Plastic |
| Age: | 1984 |
| Movement: | Quartz Battery |
| Water Resistance: | Not Water Resistant |
| With Papers: | Yes |
| Reference Number: | GT102 |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Plastic |
| With Manual/Booklet: | Yes |
| Country of Origin: | Switzerland |