SALE: $290 (-41%) $495
Genuine & Authentic Gucci
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Gucci
Gucci is a prestigious luxury brand known for its bold designs and impeccable craftsmanship. Renowned for its iconic handbags, shoes, and clothing, Gucci embodies a unique blend of tradition and modernity. With Gucci, you can enjoy high-fashion pieces that make a statement and reflect your personal style, making it a favorite choice among fashion lovers worldwide.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Gucci |
| SKU: | 11943265 |
| MPN: | GG0729SA-001 56 |
| GTIN: | 889652295763 |
| Color: | Black |
| Frame Color: | Black |
| Lens Color: | Grey Gradient |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Width: | 56 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Style: | Oval |
| Department: | Women`s |
| Features: | Full-Rim |
| Frame Material: | Acetate |
| Lens Technology: | Gradient |
| Personalized: | No |
| Theme: | Designer |
| Type: | Sunglasses |
| UV Protection: | 100% UV protection |