$126
Genuine & Authentic Tommy Hilfiger
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tommy Hilfiger
Tommy Hilfiger is a global lifestyle brand known for its classic American style with a modern twist. Offering a wide range of clothing, accessories, and footwear, Tommy Hilfiger combines preppy influences with contemporary designs. Tommy Hilfiger continues to be a leader in fashion, representing timeless elegance and casual sophistication.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tommy Hilfiger |
| SKU: | 11943657 |
| GTIN: | 197737123970 |
| Model: | TOMMY |
| Frame Color: | Gold |
| Frame Width: | 140MM |
| Bridge Width: | 21 mm |
| Lens Socket Width: | 48 mm |
| Temple Length: | 140 |
| Vertical: | 42 mm |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Tommy |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Vintage: | Yes |
| Type: | Eyeglasses |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Personalized: | No |
| Theme: | Designer |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Metal |
| Features: | Full Rim |
| Unit Quantity: | 1 |
| Product Line: | Tommy Hilfiger |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Tommy Hilfiger TH1991-003-58 Eyeglasses Size 58mm 18mm 140mm Black Men - black, Frame: black
Tommy Hilfiger TH1830-4C3-56 Eyeglasses Size 56mm 19mm 145mm Olive Men - olive, Frame: olive
Tommy Hilfiger TH1815-PJP-49 Eyeglasses Size 49mm 24mm 150mm Blue Men - blue, Frame: blue
Tommy Hilfiger TH1840-C9A-53 Eyeglasses Size 53mm 18mm 145mm Red Women - red, Frame: red
Tommy Hilfiger TJ0079-086-52 Eyeglasses Size 52mm 18mm 145mm Havana Unisex - havana, Frame: havana
Tommy Hilfiger TH1886-I46-54 Eyeglasses Size 54mm 16mm 140mm Blackgold Women - blackgold, Frame: blackgold
Tommy Hilfiger TH1944-RZZ-53 Eyeglasses Size 53mm 19mm 140mm Ruthenium Men - ruthenium, Frame: ruthenium