$802
Genuine & Authentic Tory Burch
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 11943884 |
| Model: | Tory Eleanor |
| Handle/Strap Color: | Gold |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Sunset Bonfire suede |
| Lining Color: | Green |
| Bag Width: | 7.8 in |
| Size: | Small |
| Pattern: | Floral |
| Character: | Tori |
| Closure: | Magnetic |
| Bag Height: | 5.4 in |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Bag Depth: | 2.8 in |
| Exterior Material: | Brocade |
| Department: | Women |
| Style: | Shoulder Bag |
| Theme: | Flower Bird |
| Features: | Magnetic snap |
| Handle/Strap Material: | Brass |
| Product Line: | Tory Burch Womens Eleanor Brocade |