$116
Genuine & Authentic Tommy Hilfiger
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tommy Hilfiger
Tommy Hilfiger is a global lifestyle brand known for its classic American style with a modern twist. Offering a wide range of clothing, accessories, and footwear, Tommy Hilfiger combines preppy influences with contemporary designs. Tommy Hilfiger continues to be a leader in fashion, representing timeless elegance and casual sophistication.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tommy Hilfiger |
| SKU: | 11944701 |
| MPN: | TH 2021 0PJP 00 |
| GTIN: | 716736795096 |
| Frame Color: | Blue |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Department: | Men |
| Frame Material: | Plastic |
| Style: | Round |
| Type: | Eyeglasses |