$278
Genuine & Authentic Tory Burch
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 11946565 |
| Model: | Tory landon |
| Handle/Strap Color: | Brown |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Brown |
| Lining Color: | Brown |
| Bag Width: | 6.5 in |
| Size: | Mini |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Tori |
| Closure: | Zip |
| Bag Height: | 5 in |
| Occasion: | Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding |
| Handle Drop: | 3 in |
| Bag Depth: | 2 in |
| Exterior Material: | Leather |
| Department: | Women |
| Style: | Satchel/Top Handle Bag |
| Strap Drop: | 22” |
| Features: | Adjustable Strap Zip-Around |
| Handle/Strap Material: | Leather |