SALE: $116 (-29%) $163
Genuine & Authentic Tommy Hilfiger
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tommy Hilfiger
Tommy Hilfiger is a global lifestyle brand known for its classic American style with a modern twist. Offering a wide range of clothing, accessories, and footwear, Tommy Hilfiger combines preppy influences with contemporary designs. Tommy Hilfiger continues to be a leader in fashion, representing timeless elegance and casual sophistication.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tommy Hilfiger |
| SKU: | 11946682 |
| MPN: | TH 2005 0DDB 00 |
| GTIN: | 716736766348 |
| Frame Color: | Gold Copper |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Department: | Women |
| Frame Material: | Metal |
| Style: | Round |
| Type: | Eyeglasses |