$178
Genuine & Authentic Costa Del Mar
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Costa Del Mar
Costa Del Mar is a premier eyewear brand known for its exceptional sunglasses designed specifically for water enthusiasts and outdoor adventurers. With a focus on superior lens technology and polarized performance, Costa Del Mar provides crystal-clear vision and ultimate protection against harmful glare, making it ideal for fishing, boating, and all day on the water.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Costa Del Mar |
| SKU: | 11948319 |
| MPN: | OCR130 |
| Model: | OCR130 |
| Frame Color: | Black |
| Frame Width: | 141 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Country of Origin: | Japan |
| Vertical: | 42 mm |
| Type: | Eyeglasses |
| Department: | Men |
| Theme: | Designer |
| Style: | Square |
| Frame Material: | Acetate |
| Height: | 46 mm |
| Features: | Full Rim |