$148
Genuine & Authentic Rag & Bone
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Rag & Bone
Rag & Bone is a contemporary fashion brand known for its urban aesthetic and meticulous attention to detail, seamlessly blending British heritage with modern design.
With a commitment to quality craftsmanship, Rag & Bone offers effortlessly chic apparel that embodies both style and functionality.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Rag & Bone |
| SKU: | 11949499 |
| GTIN: | 0195225525749 |
| Color: | Gray |
| Size: | 28 |
| Waist Size: | 28 in |
| Size Type: | Regular |
| Pattern: | Solid |
| Closure: | Button Zip |
| Accents: | Logo Embroidered |
| Rise: | Mid (10-12 in) |
| Fit: | Slim |
| Department: | Men |
| Type: | Jeans |
| Pocket Type: | 5-Pocket Design |
| Inseam: | 32 in |
| Style: | Straight |
| Theme: | USA Designer New York |
| Features: | Stretch Pockets Slimming |
| Season: | Fall Spring Winter Summer |