$114
Genuine & Authentic Tommy Hilfiger
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tommy Hilfiger
Tommy Hilfiger is a global lifestyle brand known for its classic American style with a modern twist. Offering a wide range of clothing, accessories, and footwear, Tommy Hilfiger combines preppy influences with contemporary designs. Tommy Hilfiger continues to be a leader in fashion, representing timeless elegance and casual sophistication.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tommy Hilfiger |
| SKU: | 11949614 |
| GTIN: | 762753957825 |
| Frame Color: | Blue |
| Lens Socket Width: | 50 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Temple Length: | 130 mm |
| Pattern: | Solid |
| Type: | Eyeglasses |
| Department: | Unisex Adults |
| Frame Material: | Plastic |
| Style: | Full Rim |
| Theme: | Designer Modern |
| Features: | Full Rim |